Jump to content

For til Fasaner, rapphøns og vaktler


Recommended Posts

Hei:)

Jeg har fasaner ,rapphøns og vaktler. Jeg kjøper i dag for fra norgesfor, fordi det er enklest for meg å få tak i.

Det jeg bruker i dag heter Harmoni stabil/harmoni verpetopp. Er dette et for jeg kan forsette med?

Eller burde jeg bytte til en annen type fra samme produsent?  Hvis det er mulig ønsker jeg tips til et for jeg kan bruke gjennom hele året.

Fuglene har grus/sand/skjellsand i voliere.

Planen er å ruge frem kyllinger..

 

Link to comment
Share on other sites

Hei,

Det kan sikkert brukes. Men ser det er et for beregnet på verpehøns. Skulle jeg anbefalt et for fra samme produsent ville det være Harmoni kalkun 6-12 uten koksidiostatika. Det er mere proteinrikt enn verpefor til høns. Noe kyllinger av kalkun, fasaner og rapphøns trenger mere av.

Selv har jeg brukt tilsvarende for fra Felleskjøpet til kyllinger av rapphøns og fasaner. Det er et litt dyrere for enn vanlig verpefor. Til voksne fugler har jeg også brukt Kromat oppdrett fra Felleskjøpet, det er rimeligere, og et helt greit for med mindre kalsium enn i verpeforet. Sistnevnte for inneholder mere kalsium enn villfugler som fasaner trenger.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...