Jump to content

Recommended Posts

Posted

Å, silker er sååå vanskelige og bestemme kjønnet på før de er nesten voksne...! :o Går og kikker på mine også hver dag, har en stor hvit som jeg ikke vet hva jeg skal tro om...Men den er over fire måneder gammel og har ikke begynt og gale enda, så da er det vel kanskje høne...? Uff, det er litt kjedelig akkurat det der syns jeg. Fine silker du har da :) Hvor gamle er de? Er de dverg? Den hvite nederst vil jeg vil si er hane, og kanskje den sorte, litt vanskelig og si siden jeg ikke ser den ordentlig forfra, men kan også være høne...;) Den brune på bilde to ovenfra er vel høne? Og den øverste hane? Kanskje. Jeg skulle en gang selge to silkekyllinger som helt sikkert var høner, trodde jeg, de var ganske store. Men da de vel var kommet inn i reiseburet til dama så galte den ene! :unsure: Og den hadde skikkelig hønetopp og ikke noe bar hud over nebbet, så der blei jeg nokså målløs en liten stund....Har også to kyllinger her på ca 15 uker som jeg har gått og lurt på lenge, trodde sikkert at den ene var hane, men jammen ser det ut til at begge er høner :D så det kan være den veien også ;) Men er vel noen andre silke-eksperter her inne som kan gi deg bedre svar sikkert!

  • 2 weeks later...
Posted

Har visst ikke fått med meg at jeg har fått svar :) De er 14 uker ca tenker jeg :) Har to dverg og 4 store :) Frykter nok at jeg har en stor del haner ja :P Er liksom ikke helt vandt med denne høne typen ennå.. Har kochiner fra før av og de var rimelig enkle å se kjønnet på, men silkene var en tålmodighetsprøve på det området ;)

Var jo et nokså passende tidspunkt å gale på da :P Tenker de som skulle kjøpe de ble like paffe ;)

Må nok bare vente å se.. Før eller senere så galer de vel alle mann :P 

Posted

Uff...får ikke håpe det da! Da er du maks uheldig i tilfelle. Men siden jeg var så heldig at begge de to kyllingene mine var høner, så kan det vel slå andre veien også ja....:unsure: Hørte om ei som kjøpte ti silkekyllinger og alle blei haner!! :o Noe så trasig. Men får ikke håpe det er sånn hos deg! 

Det var jo egentlig greit at den galte før den dro, og ikke etter at jeg hadde solgt den som høne....haddeikke vært så artig og fått høre det etter en dag eller to..! Men det var ikke mye pen hane med den hønesveisen, så den levde ikke så lenge etterpå kan du si :mellow:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...