Jump to content

Foring av kyllinger


kakleting

Recommended Posts

Jeg har nettopp tatt til meg to kyllinger på 7 uker. De har bare blitt foret med grønt, undulatfrø, egg, brød og havregryn. De ser sunne og friske ut og har vokst fort. Jeg sliter med å komme meg til Felleskjøpet, siden de stenger så tidlig. Er jeg nødt å gi dem kyllingfor? Har gitt dem litt økologisk hønsefor og det er de helt ville etter. Kan jeg bare fortsette med det eller er det ikke riktig sammensatt for kyllinger. Har også 36 egg i rugemaskinen som klekkes på nyåret. Da er det vel best at jeg får tak i kyllingfor? De er av rasen vorwerk. Tenkte å la min klukke silkehøne få ruge ut noen av dem og bli mamma. Hvordan går det isåfall å fore dem med kyllingfor? Kan mamma også spise dét?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Det beste er om dei får kyllingfor, men det går sikkert heilt fint å fore slik du gjer det no ei periode. Pass iallefall på å ha skjellsand, slik dei klarar å fordøye maten. Brø er ein slager her :P

Går ut fra at Prisilla her mener at kyllingene må ha sand, f.eks undulatsand, til å fordøye maten. Skjellsand trenger ikke kyllingene, men de voksne hønene bør jo ha det naturligvis.

Kyllingfor til voksne høner tror jeg kanskje ikke er så lurt, da får de vel neppe det de trenger, men en kort periode kan vel gå bra.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...